Kasutusjuhend

Kümblustünni rent ja kasutamine

ETTEVALMISTUSED ENNE KASUTAMIST

 1. Otsi tasane ning tugevam maapind, kuhu plaanid kümblustünni paigaldada. Võta arvesse, et kui tünn on vett täis, siis seda ei ole võimalik enam liigutada.
 2. Aseta neli kandeklotsi tugijalgade alla.
 3. Eesmist tugiratast kasutades lase käru esimene pool natuke allapoole ning kinnita tagumised tugipostid nelinurksetele kandeklotsidele.
 4. Seejärel kasutades eesmist tugiratast tõsta käru esimene pool ülesse ning kinnita eesmised tugipostid kandeklotsidele.
 5. Nüüd, mil käru toetub tugipostidele, veendu, et käru oleks loodis ning tõsta eesmine tugiratas ülemisse asendisse. Kui mõne tugiposti ja kandeklotsi vahele jääb pisike vahe (1-2cm), siis ära muretse – vee raskuse all vajub tugipost ise vastu kandepakku.
 6. Pane omavahel kokku kolm korstnatoru, alumise toru ümber pane kuumakaitsevõre ning tõsta korsten ahjule.
 7. Jälgi, et ahju kõrval olev veekraan oleks kinnises asendis.
 8. Eemalda termokate (klambrite kood on ’’00’’)
 9. Täida tünn veega (soovitav täita niipalju, et ca. 10cm jääks ääreni)
 10. Täielikult või osaliselt veega täidetud Kümblustünni ei tohi transportida.
 11. NB! Kütmist tohid alustada alles siis, kui ülemine ahjust tulev toru ots on vee all.
 12. Olenevalt vee temperatuurist, kulub tünni soojaks kütmiseks tavaliselt 2-3 tundi ning kaks-kolm 40L küttepuu kotti. Kütmisprotsessi kiirendamiseks soovitame kasutada kuivasid küttepuid ja kaasasolevat termokatet.
 13. Kütmisel sega vett aeg-ajalt kaasasoleva mõlaga ning mõõda temperatuuri. Vastavalt klientide tagasisidele on eelistatud vee temperatuur jahedamate ilmadega olnud 35-38 kraadi vahemikus. 39-40 kraadiga tünnis kaua ei suudeta üldjuhul olla. Kuumade ilmade puhul oleneb täiesti maitsest – paljud meie kliendid on tünni kasutanud ka enda jahutamise eesmärgil ning piirdunud ca. 20-kraadiga.
 14. Paigalda omale sobivasse kohta trepp ning jalavann ja hüppa sisse.

 

PEALE KASUTAMIST

 1. Kui oled kümblustünni kasutamise lõpetanud ning tuli on ahjus kustunud, võid alustada vee välja laskmisega. Tühjendamiseks kasuta kaasasolevat veetoru, et vesi sobivasse kohta suunata.
 2. Talvel, mil õhutemperatuur võib langeda alla null kraadi, tuleb järgida, et vesi kümblustünnis ja ahjus ära ei kulmuks. Külmumise vältimiseks lase vesi kohe peale kümblustünni kasutamist välja.
 3. Puhasta kasutatud vahendid ning aseta need haagise tagaosas olevasse laekasse.
 4. Kümblustünni võib pesta survepesuriga ning pehme švammi või lapiga. Teravate esemete ning kemikaalide kasutamine tünni puhastamisel on keelatud!
 5. Kinnita tünnile termokate kasutades kõiki nelja klambrit.
 6. Enne transportimist tuleb veenduda, et tugijalad on üles tõstetud ning haagis on korrektselt auto kärukonksu külge kinnitatud.

Kümblustünni rent täisteenusena – sisaldab transporti, tünni paigaldamist ja hiljem kokku panemist/puhastamist. Küsi tellimuse vormistamisel!